021-88381320

درباره ما


درباره پاکستان

کشور پاکستان با داشتن بازار 200 میلیونی این کشور و مرز مشترک به طول 900 کیلومتر، با کشور عزیزمان،تا آنجا که باید برای تجار و بازرگانان کشور ما شناخته شده نمی باشد، این مهم ما را بر آن داشت تا به منظور شناساندن ظرفیت های این کشور به تجار و سرمایه گذاران دو کشور و همچنین تمرکز بر بازار این کشور به صورت هدفمند، تصمیم به تشکیل اتاق مشترک با همکاری اتاق محترم ایران، بگیریم. این با همکاری اتاق ایران تشکیل شد و از آن زمان علارغم مشکلات فراوان همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. در 1396اتاق در آذر ماه سال حال حاضر این اتاق در این در تهران و زاهدان دارای دفتر نمایندگی فعال می باشد.

کالا های دارای مزیت های نسبی صادراتی


علاوه بر محصولات ذکر شده، تولیدات کشورمات در زمینه سیمان، انواع مصالح ساختمانی و بهداشتی از جمله کاشی و سرامیک، شیر آلات، محصولات دارویی، لوازم خانگی، انواع  مواد شوینده و مواد غذایی، میوه ( سیب، گلابی، خرما و ...) می توانند بازار خوبی در پاکستان داشته باشند. به طور کلی پاکستان به جز منسوجات، محصولات کشاورزی و دامپروری و چرم، کلیه نیازمندی های در تمام زمینه ها اعم از صنعتی و مصرفی وارد می کند و زمینه بسیار مناسبی برای کلیه اقلام صادراتی ما به این کشور می باشد.

معرفی وب سایت
 
  1. به منظور اطلاع از تعرفه ای گمرکی کالاها می توانید از زیر لینک استفاده نمائید.
http:///www.fbr.gov.pk/docs/DownloadTariff/144
  1. جهت اطلاع از تاریخ های برگزاری نمایشگاهها و همچنین ارتباط با واحد های دایر کننده نمایشگاه ها از لینک زیر استفاده نمائید.
http:///www.tdap.gov.pk/domestic exhibitions.php
  1. به منظور اطلاع از قیمت های خرد مورد غذایی در پاکستان می توان ار لینک های زیر استفاده نمود.
http:///gomart.pk/food-items
http:///www.tazamart.pk/shop/food-items
  1. در خصوص ارتباط با تجار و شرکت های پاکستانی میتوانید با عضویت رایگان در وب سایت های زیر از اطلاعات آنها بهره مند شوید.
http://www.businessdirectory.pk/
https://www.businesslist.pk/
https://www.trademap.org/Index.aspx